certifikat
 
 
 
 
 
...a Čas se zastaví
„Atmosféra přírodního areálu 13ti vinných sklepů.“
Pojďte zapomenout na všední starosti a shon dnešní uspěchané doby. S námi se vrátíte do doby našich dědů, kdy se lidé po celodenní těžké práci scházeli a u sklenky vína si dokázali najít čas na sebe i na své přátele.
Naše malá dědina je ukrytá v údolí, jehož jižní svahy jsou osázeny vinohrady a severní naopak z velké části pokryty lesy. Díky tomu, že Boleradice leží za kopcem od samého srdce velkopavlovické vinařské podoblasti Velkých Pavlovic, neproběhly zde téměř žádné masivní výsadby nových vinic. Snad právě proto zde dodnes zůstalo zachováno mnoho starých vinohradů se stářím keřů révy několik desítek let (nenajdete tu obrovské lány vinic, ale malé starší vinohrady s původním způsobem obdělávání, nerušený klid a nedotknutou přírodu).
Ideální je poloha Boleradic pro pěší i cyklo turistiku. Přímo v dědině jsou dvě naučné stezky (jedna o historii dědiny, druhá Vás pak doprovodí k místu, kde kdysi nad dědinou stával hrad). Procházkou lesem se pak dostanete do chráněné přírodní rezervace Velký Kuntínov.
Rádi Vás v Boleradicích přivítáme na krátkou návštěvu, celý večer i na několikadenní pobyt. Doporučíme Vám dosud neobjevená zajímavá místa. Připravíme Vám prodloužený víkend či více denní pobyt s vínem a vinařskou historií. Ubytování zajišťujeme v námi provozovnám stylovém penzionu „ Starý vinohrad“ v cenových relacích 250,- Kč až 300,- Kč/os./noc.

Více o možnostech pobytů najdete zde.
Pokud nám bude přát počasí, rádi se s Vámi projdeme po starých vinohradech a okoštujeme víno přímo na místě, kde se rodí.
VinohradyCestou se nejprve zastavíme v altánku přímo uprostřed vinohradu, kde okoštujeme první typickou odrůdu, poté se můžeme vydat kousek dál do nejstaršího vinohradu z roku 1934 pěstovaného tzv. na hlavách, kde ochutnáme druhý vzorek vína z hroznů této vinice. Následně se vyšplháme na nejvyšší místo v Boleradicích - kopec Nedánov, jehož lesy jsou zařazeny mezi Evropsky významné lokality Natura 2000. Z rozhledny na tomto kopci s výškou 368 m.n.m. se nám naskytne jedinečný výhled na jižní kout Moravy a velkou část rakouského území. Mezi naše další cíle můžeme podle času přidat cestu naučnou stezkou Paseky-hrad, přírodní rezervaci Velký Kuntínov, rybníky či starý povrchový kamenný lom atd. Vždy záleží na čase a chuti.
SklepNeděláme zájezdy do sklepa tzv. „na kšeft“. Také nenabízíme několik programů v různých cenách, protože každé posezení s našimi hosty ve sklepě je pro nás něčím výjimečné a vždy se snažíme nabídnout to nejlepší, co máme. Ať už jde o speciality z kuchyně našich babiček, folklór a tradice, chuťové zážitky u speciálních vín a likérů, či dalších produktů z hroznů révy (mošty, marmelády atd.).

Součástí každé návštěvy je degustace vín ze starých vinic s odborným výkladem k jejich charakteru a starým vinohradům obecně, tvorbě daru vína i jeho zajímavostech.
Za celovečerní posezení u nás ve sklepě počítáme cenu v závislosti na podávaných gastronomických specialitkách v rozmezí 250,-Kč/os. - 800,-Kč/os.
A co Vám nabízíme navíc:
 • řízená degustace min. 10 přívlastkových, lahvově zralých vín ze starých vinic
 • dědova nudlová buchta s jabkama
 • šláftrunk
 • přesňáky s povidlama
  – famózní bramborové placky
 • ochutnávku likérů a pálenek
  – ať poznáte, co nám na Moravě taky zraje
 • šustka
  – bramborová specialita z Boleradic
 • produkty pro vaše zdraví/span>
  – hroznový sirup, marmeláda z hroznů, domácí měsíčková mast
 • sekání sektů
Kdykoli budete mít cestu do Boleradic, zastavte se u nás na skleničku. Rádi Vás přivítáme a dáme Vám alespoň na chvíli zapomenout na všední starosti !!!