certifikat
 
sedmdesát tři let starý Vinohrad
„…omezený výnos zaručující vynikající jakost hroznů.“
VinohradySvažitost našich vinic, spolu s jedinečným složením půdy a kmeny vinných keřů ve stáří mezi 29 – 75 lety nám díky omezenému výnosu (cca.400 gr./hlava) zaručují vynikající jakost hroznů. Nadšení a vytrvalost nás i našich předků pak umožňuje vytváření a uchovávání vín s nezaměnitelným charakterem. Některé kmeny vinné révy v našich vinicích mají za svůj život i více jak 10 centimetrů v průměru.
V současné době obhospodařujeme asi 4 ha vinic vlastních či pronajatých od starých pěstitelů. Mezi hlavní pěstované bílé odrůdy patří Müller Thurgau, Neuburské, Veltlínské zelené, Sauvignon, Rulandské šedé, Tramín červený, Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský. Z červených se pak zaměřujeme na tradiční odrůdy jako je André, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe a Frankovka.
Partnerství s vinohradem a přírodouV našem vinařství žijeme s vinohradem a přírodou v partnerském vztahu. Pokud chceme, aby nám vinice dala to nejlepší co má, musíme nejdříve i my jí odevzdat vše co je v nás. Při naší práci se snažíme navracet okolnímu prostředí původní ráz. Do starých vinic zasahujeme jen velmi opatrně s vědomím, že základní hybnou silou je příroda a její zákonitosti a nikoliv kroky vinaře. Všechny naše vinice jsou zatravněny a přísně ruční obhospodařování umožňuje hnízdění několika druhům ptáků. Ve vinohradech a jejich okolí žije mimo jiné také ještěrka zelená, některé druhy otakárků a zavítá k nám již pravidelně i vlha pestrá.
BiodynamikaBiodynamiku nechápeme jako návod jak vytvořit pravdivé víno, ale jako cestu. Cestu, kterou pokud se vydáme máme šanci dosáhnout vzájemné rovnováhy mezi vinařem – vinohradem. Vliv vinohradu, jako základního kamene vína je tak posílen na maximum a víno se stává odrazem této vzájemné rovnováhy. Na cestu biodynamiky jsme se vydali opatrnými krůčky v roce 2008 a budeme o našich zkušenostech rádi průběžně informovat na setkání s přáteli.